Povodně

3.7.a 6.7.2012

POVODNĚ V BĚŠINECH

Voda zaplavila vozovky v Mochtíně, Chlistově, Běšinech a v Kolinci. Ještě v dopoledních hodinách byli na místě hasiči a policisté. Přívalový déšť a voda z polí zatopily několik domů."Prozatím nejhorší je situace v Kocourově . Nákladově mohou být škody větší jinde," uvedl Klatovský starosta Rudolf Salvetr. Vedle Mochtína a Kocourova napáchala voda větší škody v Podolí, Běšinech a Kolinci
Neprůjezdná byla ráno a zůstávala obec Běšiny, kde se kolem 20 hodiny rozvodnil potok a voda strhla dva mosty.Místní hasiči odstraňovali ze silnic popadané stromy i sesunutou půdu. Vyjížděli také do Eurokempu kde evakuovali pět lidí z karavanů obklopené vodou po pas. Kolem 23 hodiny byl v Běšinech vyhlášen třetí povodňový stupeň .Zvednutá hladina potoka podemlela silnici u Podolí nedaleko Běšin a hrozilo protržení hráze "Silnice se musí uzavřít," řekl ČTK řídící důstojník krajských hasičů. Bahno pak zavalilo část železniční trati z Nemilkova do Běšin. Ve středu ráno a dopoledne tam vlaky nahrazovali autobusy.Kolem třetí hodiny raní začala voda opadat a místní hasiči mohli začít čerpat vodu ze zatopených sklepů a domů.
Celou noc na Klatovsku zasahovalo 10 jednotek profesionálních a 35 jednotek dobrovolných hasičů u téměř 136 událostí souvisejících s bleskovými povodněmi."Co můžu s jistotou říci, že následky bleskové povodně se budou odklízet i v následujících dnech," řekl tiskový mluvčí krajských hasičů .